Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Пологівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 21045805) був реорганізований і увійшов до складу Новосанжарської громади

Пологи
Новосанжарський район, Полтавська область

Історія сіл Пологівської сільської ради

До складу Пологівської сільської ради входять 3 населені пункти: Пологи, Лисівка, Стрижівщина (нежиле). Площа території сільської ради складає 4495,74 га.

Село Пологи - центр сільської ради.Розташоване за 35 км від районногоцетру смт Нові Санжари, до обласного центру м.Полтава 40 км автошляхом, та 30 км залізницею. До найближчої залізничної станції Мала Перещепина - 8 км. В селі Пологи є загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, дитячий садок, бібліотека, клуб, фельдшерсько – акушерський пункт, музей історії села «Берегиня», 2 магазини, село газифіковане. Площа населеного пункту складає 246,29 га. Населення - 450 осіб, працездатних - 273 осіб, пенсіонерів  116 осіб, в селі нараховується 238 дворів. День села 23 серпня. (один на  2 села).

Існує дві версії походження села Пологи. Перше  - рельєф на території села переважно хвиляста рівнина, можливо від такої версії  і походить назва села. Село Пологи утворилося злиттям хуторів Пологи-Мамчичі, Пологи – Роздори і Пологи – Адамополе.

Друга версія – старожили розповідають, що в другій половині ХІХ століття  в селі проживав пан Положанський, який мав в своєму користуванні  велику кількість землі. Можливо від  його прізвища  пішла назва села – Пологи.

Після громадянської війни на території сільської ради створюється колгосп «Нові шляхи». Війна застала село зненацька,як і всю країну. На фронт було призвано 600 чол.

Не повернулось 311 чол.  за повоєнні роки село відродилось. В господарстві функціонували  птахоферма з клітковим утриманням птиці (20 тис. курей – несучок).

Молочний комплекс (на 1000 корів). Розвивалася соціальна сфера: побудовано 2 клуби, 2 фельдшерсько-акушерські пункти, дитсадок, школа, будинок механізаторів, їдальня.

Зводились під ключ жилі будинки, утримувались дороги місцевого значення. 18 чоловік відзначено урядовими нагородами. Після реформування господарства  в 2012 році земельні ділянки (паї) віддані в оренду інвесторам.

Село Лисівка входить до складу Пологівської сільської ради. Розташоване  за 7 км від с.Пологи. В селі 20 дворів, мешкає 15 осіб, всі пенсійного віку. Площа населеного пункту  127,3 га. За розповіддями старожилів, назва села  походить від типу рель»єфу місцевості – безліса (лиса) рівнина. В селі Лисівка був свій колгосп «Більшовик», який славився на весь СРСР. Колгосп неодноразовий учасник ВДНГ. У1949 році у Москві видана книга «В чем сила колхоза «Большевик». С.Лисівка славилось видатними земляками- 5 героїв Соціалістичної праці, повний кавалер трьох орденів Слави. 19 чоловік відзначені різними урядовими нагородами.

Село Стрижівщина на даний момент нежилий населений пункт – село входить до складу Пологівської сільської ради. Площа – 14 га. Розташоване за 8 км від с.Пологи. Це був окремий радгосп «Червона Зірка», який відносився  по територіальному розподілу до Деркачівської сільської ради.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування